• نظام وظیفه


  دانشجویان پسر باید یکی از موارد زیر را برای تکمیل مراحل ثبت نام خود دارا باشند.

  1. دارا بودن اصل کارت پایان خدمت هوشمند یا کارت هوشمند معافیت دائم (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص)
  2. مشمولان دارای برگ معافیت موقت بدون غیبت (پزشکی، کفالت و سایر …) در مدت اعتبار آن.
  3. اگر در حین خدمت می باشید، می بایست مدارک خود را ارسال نمایید و جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهید شد. این امکان برای تحصیل در مقطع کاردانی وجود ندارد.
  4. مشمولان فارغ التحصیل تمامی مقاطع (دوره متوسطه (یا پیش دانشگاهی)، کاردانی، کارشناسی پیوسته/ناپیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته) در سنوات مجاز تحصیلی، دارای برگ آماده به خدمت (اصل برگ اعزام به خدمت) مهلت دار (بدون غیبت) که زمان پذیرش و ثبت نام آنها در دانشگاه پیش از زمان اعزام باشد.
  اگر زمان اعزام به خدمت قبل از قبولی دانشگاه هست، حتما به خدمت اعزام شوید و سپس برای ثبت نام در دانشگاه، از خدمت ترخیص شوید تا دچار غیبت نشوید. مشمولان غایب به دلیل اینکه نامه معافیت برای آنها صادر نمی شود، اجازه ادامه تحصیل ندارند.
  1. محصل سال آخر دوره متوسطه یا دانشجویان سال آخر مقطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته) که تا تاریخ ۳۱/‏۶/۱۴۰۰ در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل می‌شوند، ممانعتی برای ثبت نام ندارند و تنها باید برگه معافیت جدید، مطابق توضیحات پیوست این اطلاعیه دریافت نمایند. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که از زمان فارغ التحصیلی تا زمان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد آنها بیش از یکسال نگذشته باشد نیز شامل همین دسته می شوند.
  2. دانشجویان انصرافی دانشگاه ها (در مدت سقف مجاز تحصیل)، اگر بیش از یکسال از انصراف آنها تا زمان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد، می توانند نسبت به دریافت معافیت تحصیلی جدید اقدام نمایند. البته شایان ذکر است که این دانشجویان باید حداقل یک مرتبه از امتیاز انصراف از تحصیل خود استفاده کرده باشند.
  دانشجویان انصرافی دانشگاه ها که نسبت به اخذ مدرک معادل اقدام کرده اند، ملزم به اتمام خدمت دوره ضرورت هستند و مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند. مگر در طی 2/5 سال مدرک خود را اخذ کرده باشند.
  1. دانشجویان اخراجی دانشگاه ها باید حتما خدمت دوره ضرورت خود را به پایان برسانند تا بتوانند مجدد ادامه تحصیل دهند و تا پیش از اتمام دوره ضرورت مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.
  2. اصل موافقت نامه رسمی از اداره عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و اصل موافقت نامه رسمی از یگان مربوط برای پرسنل ارتش، وزارت دفاع و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و موافقت بالاترین مقام برای کارکنان متعهد خدمت در سازمان‌ها یا وزارتخانه‌ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت.
  3. طلاب علوم دینی دارنده مدرک کارشناسی دارای معافیت تحصیلی حوزه، که اشتغال به تحصیل همزمان آنها در دانشگاه با حوزه مورد تأیید مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خراسان و اصفهان واقع شود می‌توانند از معافیت تحصیلی حوزه استفاده کنند. ثبت نام اینگونه پذیرفته شدگان منوط به ارائه موافقت نامه ادامه تحصیل از یکی مراکز فوق می‌باشد. ادامه تحصیل آنان نیز در هر نیمسال منوط به ارائه موافقت حوزه علمیه مربوط می‌باشد. بدیهی است در صورت کتمان موضوع به محض اطلاع در هر مرحله از ادامه تحصیل ایشان جلوگیری به عمل خواهد آمد و حق هیچ‌گونه اعتراضی را ندارد.
  نکته مهم: معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک مرتبه صادر می شود. بنابراین فارغ التحصیلان هر مقطع مجاز به تحصیل در همان مقطع نمی باشند.
   
  مراحل درخواست معافیت :

          1. مراجعه به سایت نظام وظیفه قسمت آموزش و مشاهده نحوه ثبت درخواست معافیت 
  1. مراجعه به پلیس +10 و دریافت کد سخا و نام کاربری جهت ورود به سامانه
  2. ورود به سامانه پلیس +10 و ثبت درخواست معافیت (https://services.epolice.ir(
  3. پیگیری روند درخواست معافیت از سامانه پلیس +10 و رفع نواقص ممکن تا صدور معافیت
   
   
  ** سنوات مجاز تحصیل از نظر نظام وظیفه برای مقطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد 3 سال و برای کارشناسی پیوسته 5 سال می باشد.
  پس از دریافت معافیت تحصیلی باید گواهی را در پرتال دانشجویی قسمت ارسال مدارک مطابق توضیحات داده شده در قسمت ثبت نام (http://education.esfarayen.ac.ir/Regist.aspx) بارگذاری نمایید و مدرک را بهمراه دیگر مدارک به دانشگاه تحویل دهید.
   
  ثبت نام دانشجوی مشمول خدمت نظام وظیفه در نیمسال بعدی منوط به وصول معافیت تحصیلی از سازمان وظیفه عمومی ناجا می‌باشد.
   
  اسامی دانشجویانی که مدارک خود را تحویل نداده اند طی یکماه از زمان ثبت نام در کانال اطلاع رسانی آموزش لیست می شود که عدم ارائه آن منجر عدم امکان انتخاب واحد در ترم آینده و اخراج دانشجویان و اعزام آنها به خدمت وظیفه خواهد شد.
  آدرس مجازی کانال آموزش دانشگاه
  @Esfeducation
  نحوه بارگذاری مدرک نظام وظیفه
  از منوی پرونده اطلاعات شخصی ارسال مدارک (مطابق شکل زیر)
  • ردیف 6: مدرک نظام وظیفه (ویژه آقایان)

   
  مدیریت آموزش و تحصیلات تکمیلی

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵